Nowe Centrum Logistyczne John Cotton Europe już otwarte!

14 lipca 2023 roku z pewnością przejdzie wielkimi zgłoskami do liczącej ponad 100 lat historii John Cotton Europe. Był to dzień, w którym doszło do otwarcia nowego rozdziału dla firmy. I to dosłownie, bo świętowaliśmy wtedy otwarcie naszego nowego Centrum Logistycznego, będącego obecnie najnowocześniejszym tego typu obiektem w branży tekstyliów sypialnianych. 

 

Oficjalne oddanie do użytku tak dużej inwestycji odbyło się z właściwym rozmachem. Widać było to już po liście zaproszonych gości, na czele z parlamentarzystami, samorządowcami i wysokimi przedstawicielami instytucji zarówno z regionu, jak i z całego kraju. Nie zabrakło również gospodarza, w roli którego wystąpił Michael Harrington – prezes zarządu John Cotton Europe. 

 

Liczby, które robią wrażenie

 

Nowa inwestycja John Cotton Europe ma za zadanie zmodernizować i usprawnić serwis logistyczny dla klientów firmy. Będzie to o tyle łatwiejsze, że na powierzchni 10 000 m² znajdzie się teraz miejsce dla aż 15 000 miejsc paletowych. 

 

Zwolnione w ten sposób miejsce magazynowe pozwala na pozyskanie znacznej przestrzeni w hali produkcyjnej i umieszczenie w niej jeszcze większej ilości najnowocześniejszych linii maszynowych do szycia kołder i poduszek.

I choć brytyjscy dżentelmeni, tacy jak John Cotton nie rozmawiają o pieniądzach, to należy zrobić wyjątek, by pokazać skalę tej inwestycji. Jej całkowity koszt to 35 milionów złotych z czego 9 pochodzi z programu Polska Strefa Inwestycji.

 

Wielki krok ku lepszej przyszłości 

 

Nowe Centrum Logistyczne John Cotton to jednak nie tylko kwestia olbrzymich rozmiarów magazynowych i działających na wyobraźnię kosztów. To również wielki krok ku lepszej przyszłości, troszczącej się o środowisko dla kolejnych pokoleń.

 

Centrum Logistyczne jest w całości zasilane z ekologicznej energii pochodzącej z paneli słonecznych, natomiast innowacyjne ogrzewanie pozwala wykorzystać w 100% ciepło generowane przez maszyny produkcyjne.

To z jednej strony efekt wymogów środowiskowych miasta uzdrowiskowego, jakim przecież jest Szczawno-Zdrój, a z drugiej – kolejne praktyczne wcielenie filozofii marki John Cotton, opierającej swoją działalność na zrównoważonym rozwoju. 

 

Najlepsze na koniec! 

 

Na sam finał oficjalnego otwarcia Centrum Logistycznego, prezes zarządu firmy, Michael Harriington miał jeszcze jedną, fantastyczną informację, którą ogłosił przed zebranymi gośćmi i przedstawicielami mediów.

Otóż siedziba w Szczawnie-Zdroju pozostanie główną placówką John Cotton Europe na Starym Kontynencie. A to oznacza jeszcze większą jakość, jeszcze więcej inwestycji i jeszcze bardziej #wspaniałespanie! 

 

#johncottoneurope #discoverbettersleepOstatnie wpisy

2023-08-01 09:02:56

Idealny prezent nie istnieje?

  To już zaraz się zacznie. Pierwsze świąteczne lampki w centrach handlowych. Pierwsze “Last Christmas” usłyszane w radiu. A potem poszukiwania bardziej gorączkowe niż za złotem w Kaliforni pod koniec…

Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub kliknij poniżej, aby poznać dane kontaktowe do poszczególnych działów naszej firmy.

Szybki kontakt

Zadzwoń: +48 74 845 64 46

Napisz: contact@johncotton.eu

Obsługa Klienta: Poniedziałek – Piątek 8:00 – 16:00