Innowacje i zrównoważony rozwój – John Cotton na targach Heimetextille

John Cotton Group, ponad stuletnia, rodzinna firma z głębokimi korzeniami z Wielkiej Brytanii, wiodący producent syntetycznych i naturalnych produktów sypialnianych, która  łączy tradycję z innowacjami oraz zrównoważonym rozwojem. Podczas zbliżających się targów Heimtextil, które odbędą się w dniach 09 – 12 stycznia 2024 r. w Niemczech, we Frankfurcie nad Menem, zaprezentuje nie tylko swoje najnowsze linie produktów wykonane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, ale także swoje zaangażowanie w ochronę środowiska.

 

Nasza firma zawsze związana była z nowoczesnością i technologią. Obecnie kładziemy również szczególny nacisk na zrównoważony rozwój i ekologię. To podejście do produkcji, łączące innowacyjność z troską o środowisko, znacząco wpisuje się w dzisiejsze wyzwania globalne. Naszym celem jest nie tylko tworzenie najwyższej jakości produktów sypialnianych, ale także wprowadzanie zmian, które mają pozytywny wpływ na naszą planetę. – powiedział Michael Harrington, Managing Director John Cotton Europe.

John Cotton Group prowadzi cyrkularne praktyki, gdzie procesy produkcyjne zostały zaprojektowane tak, by generować zero odpadów, a opakowania są stworzone w pełni z myślą o recyklingu. W lipcu 2023 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowego centrum logistycznego John Cotton Europe w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Inwestycja, o powierzchni około 10.000 m2, jest w pełni zasilana energią odnawialną. Energia używana w procesach produkcyjnych pochodzi głównie z elektrowni wodnych, a dodatkowo panele słoneczne zasilają hale produkcyjne. Dodatkowo, ciepło generowane przez maszyny jest efektywnie wykorzystywane do ogrzewania magazynów i biur, eliminując straty energetyczne.

 

Zadowolenie klientów poprzez innowacje technologiczne

John Cotton Europe posiada jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie. Stawia na jakość, która manifestuje się poprzez wyjątkową trwałość produktów, uzyskaną dzięki najnowszym technologicznym osiągnięciom, które umożliwiają praktycznie bezszwowe i zautomatyzowane procesy produkcyjne. Do produkcji kołder i poduszek używa 3 wyjątkowych i niepowtarzalnych technologii:

Technologia Smart Stitch – do produkcji kołder wykorzystuje się technologię ultradźwiękową, eliminując przy tym użycie nici. Taki sposób sprawia, że produkty są bardziej ekologiczne jak również zużywa się nawet do 40 proc. mniej nici niż w standardowych tekstyliach sypialnianych.

Technologia Perfect Fit – jedyna taka technologia w Europie, umożliwiająca automatyczne wykończenie kołder lamówką, co obniża koszty produkcji. W pełni zautomatyzowana linia produkuje kołdry z narożnikami pod kątem 90 stopni, pasujące do każdej poszwy na kołdrę.

Technologia Dreamium – wyjątkowa jakość i trwałość produktów, które powstają z certyfikowanych materiałów to znak rozpoznawczy tego rodzaju produkcji. Ekskluzywne kołdry zapewniają do 20 proc. więcej ciepła niż w standardowych produktach. Dodatkowo, dzięki innowacyjnemu pikowaniu, które skutecznie zapobiega odkształcaniu, jest aż o 30 proc. bardziej puszysta, przy jednoczesnym utrzymaniu znakomitej trwałości. To rozwiązanie stworzone specjalnie, by zapewnić najwyższy komfort snu w klasie premium, w przystępnej cenie.

W trakcie nadchodzących targów Heimtextil 2024 pragniemy podzielić się naszym podejściem do innowacji, technologii i zrównoważonego rozwoju z globalną branżą tekstylną. Nasza obecność na tym prestiżowym wydarzeniu to nie tylko okazja do prezentacji naszych najnowszych osiągnięć, ale również szansa na nawiązanie współpracy z partnerami, którzy podobnie jak my, widzą w technologii i ekologii klucz do przyszłości. – dodał Michael Harrington.

Innowacje technologiczne dla środowiska

W John Cotton Europe rozwijane są i wdrażane nowe metody pracy oraz procesy produkcyjne mające na celu zmniejszenie zużycia surowców i śladu węglowego. Każdego roku na wysypiska nie trafia już 750 milionów plastikowych butelek, ponieważ 90% wypełnień kołder i poduszek opiera się na recyklowanym plastiku.

Troska o środowisko dla John Cotton Group to nie tylko priorytet, lecz misja. Firma wykorzystuje najnowocześniejsze ekologiczne technologie dostępne w branży tekstylnej, a każdy etap procesu produkcyjnego nadzorowany jest przez doświadczonych specjalistów, wspieranych przez zaawansowane, zautomatyzowane systemy. Posiadane certyfikaty stanowią dodatkowe potwierdzenie najwyższej jakości oferowanych produktów. Działając w ten sposób, John Cotton Group nie tylko tworzy doskonałe produkty, ale również zapewnia, że robi to w zgodzie z przyrodą.

 

Heimtextil – targi wnętrzarskie

 

W dniach 09 – 12 stycznia 2024 roku w Niemczech, we Frankfurcie nad Menem odbędą się targi Heimtextil. Jest to jedna znajważniejszych imprez targowych poświęconych branży tekstylnej organizowana od 1971 roku. Każdorazowo gromadzi ona blisko 3 tys. wystawców i ponad 60 tys. zwiedzających. W tym roku bardzo duży nacisk organizatorzy kłądą na innowacje i zmiany w składzie tekstyliów.

Ostatnie wpisy

2023-12-18 11:49:12

Idealny prezent nie istnieje?

  To już zaraz się zacznie. Pierwsze świąteczne lampki w centrach handlowych. Pierwsze “Last Christmas” usłyszane w radiu. A potem poszukiwania bardziej gorączkowe niż za złotem w Kaliforni pod koniec…

Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub kliknij poniżej, aby poznać dane kontaktowe do poszczególnych działów naszej firmy.

Szybki kontakt

Zadzwoń: +48 74 845 64 46

Napisz: contact@johncotton.eu

Obsługa Klienta: Poniedziałek – Piątek 8:00 – 16:00